Aj pokladnice potrebujú rúško!

Vážení obchodní partneri,

v poslednom čase sa k nám začali šíriť informácie o problémoch praskajúcich krytiek na tlačidlách pokladníc Euro-150. Asi po desiatich rokoch výroby sme takýto jav zaznamenali prvýkrát. Vznik problému sme si nedokázali vysvetliť. Niekoľko týždňov sa nám nepodarilo takúto závadu ani nasimulovať. Krytky sú vyrábané z pomerne drahého materiálu polykarbonát. Sú odolné voči oteru, aj proti nárazu. Nie náhodou sú z tohto materiálu vyrábané napríklad aj svetlomety áut.

 

Na vine je opäť CORONA!

Problém sme konzultovali so svetovými výrobcami a dodávateľmi polykarbonátov. Dostali sme CORONA tip a je to tu.

Z mnohých testov, ktoré sme vykonali na našom technickom úseku sme zistili a potvrdili, že pôvodcom týchto prasklín a neblahý vplyv na životnosť kytiek tlačidiel majú chemické prípravky, ktoré obsahujú hydroxid sodný a chlór. Tie sa vyskytujú v dezinfekčných a čistiacich prostriedkoch ako je napr. SAVO. Po aplikácii tohto dezinfekčného prípravku sa asi po 2 týždňoch začali krytky rozpadať. Toto je aj dôvod, prečo sme sa s podobným javom predtým nestretli. 

Chceme vás týmto požiadať, aby ste o tejto skutočnosti čo najskôr informovali svojich klientov, aby v žiadnom prípade nepoužívali tento čistiaci prostriedok, ani podobné prostriedky obsahujúce hydroxid sodný a chlorín. Polykarbonát, z ktorého sú krytky tlačidiel vyrobené, s uvedenými chemikáliami reaguje jeho degenerovaním a praskaním.

Uvedomujeme si, že v aktuálnej situácii, kedy je zdravie zamestnancov resp. obsluhujúceho personálu prvoradé, je dezinfekcia resp. čistenie klávesnice nevyhnutné.

Riešením je „silikonový“ kryt na klávesnicu Euro-150 (rúško :), ktorý je vyrobený z materiálu odolného voči týmto chemickým prípravkom. Tento kryt je ľahko použiteľný, každý pokladník môže mať svoj privátny, je ľahko a bezproblémovo dezinfikovateľný s vysokou odolnosťou voči rôznym chemikáliám. Ochranný kryt bráni prenikaniu aj mechanických nečistôt do priestoru medzi klávesmi a tak trvalo neznečisťujú prostredie klávesnice a pokladnice. Kryty je možné dezinfikovať, čistiť, prípadne ľahko vymeniť.

Jednotlivé komponenty pokladnice sú vyrábané z rôznych materiálov, preto pre vás pripravujeme špeciálny prostriedok pre celkovú dezinfekciu pokladnice. Ozónové dezinfekcie sú tiež agresívne, preto sa vyhnite aj ich používaniu.

Silikónový kryt klávesnice je pre vás skladom pod objednávacím kódom T140012. V prípade, ak si budete chcieť kryt objednať, neváhajte nám napísať e-mail alebo nás kontaktujte telefonicky. Ďakujeme.   

Ukázať / Skryť mapu

Telefón

043/230 41 25, 043/381 20 28, 0905 275 832

Email

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Adresa

Železničiarov 296/40, 028 01 Trstená